Ramazan'ın tüm güzelliklerinden istifade etmeliyiz
Ramazan ayı ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Diyarbakırlılar; bu 30 günlük süre içerisinde ibadetten yardımlaşmaya, duadan tefekküre tüm amelleri yaşamaya çalışırken bereket ve bolluğunun da unutulmaması gerektiğini belirttiler.
Ramazan'ın tüm güzelliklerinden istifade etmeliyiz


Rahmet ve merhamet ayı olan Ramazan'da ilk akla gelen ibadetlerden biri olan zekat ve fitre gibi yardımlaşmaların daha geniş kitlelere yayılabilmesi için toplumun duyarlı olması gerektiğini dile getiren Diyarbakırlılar, salgın sürecinden dolayı camilerde ihya edilecek ibadetlerin bu yıl evlerde ailece yapılabileceğini söyledi.

Müslümanların mübarek Ramazan ayında bolca tövbe ve istiğfar ederek geçirmeleri gerektiğini söyleyen Salih Kopik "Müslümanlar bu ayda vakitleri varsa tefekkür edip kitap ve Kur'an cüzlerini okurlar. Ramazan ayının tadı bir başka olur. İftarın ve iftardan sonra yapılan sohbetin, gece sahura kalkarken ve gün içinde okunan cüzlerin hepsinin ayrı bir tadı var. Ramazan ayı geldiği zaman biliyoruz ki rahmet, iktisat, fakir ve fukaraya yardım dağıtma ayıdır. Rabbimizin bizlere bahşetmiş olduğu zekât ve fitrelerle ihtiyaç sahiplerini sevindirme ayıdır." dedi.