Diyarbakır’daki göçmenlere sıcak yemek dağıtıldı
Kızılay Diyarbakır Şubesi tarafından, Diyarbakır’a gelen yüzlerce düzensiz göçmen için sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi.
Diyarbakır’daki göçmenlere sıcak yemek dağıtıldı


Ülkelerinden Avrupa'ya göç etmek için Diyarbakır'a kadar gelen toplam 750 düzensiz göçmene Kızılay Diyarbakır Şubesi sıcak yemek dağıttı.

Diyarbakır Otobüs Terminali civarında toplanmış olan göçmenlere yaptıkları sıcak yemek dağıtımı ile ilgili konuşan Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık "Avrupa'ya göç etmek için Van taraflarından ilimize gelen Afgan, Urdu, Tacik, Özbek ve Pakistan ülkelerden 750 Düzensiz Göçmenlere sıcak yemek dağıtımı yapıldı. Diyarbakır Otobüs Terminali civarında toplanmış ve oldukça zor durumda olan göçmenlere cumartesi günü 300, pazar günü ise 450 kişiye yemek ikramında bulundu." ifadelerini kullandı.


Düzensiz göçmenlere Ramazan ayı boyunca göçmenlere İftar ve Sahur için sıcak yemek ikramında bulunmaya devam edeceklerini belirten Işık "Bu gariplerin dua ve teşekkürlerini Anadolu'nun güzel insanlarına iletmiş olalım. Buradaki göçmenleri yalnız bırakmayacak ve sıcak yemeklerini ulaştıracağız. Bağışçılarımızdan gelecek destekle daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyoruz." dedi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-