Diyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldı
Temel atma törenine katılan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, inşa edilen bakımevinin; ileri teknolojinin kullanıldığı ameliyathane, laboratuvar, kedi evi, köpek kulübeleri, büyük hayvan barınağı ve ziyaretçi bahçesinden oluşacağını söyledi.
Diyarbakır'da Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temeli atıldı


Tarım ve Orman Bakanlığı ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün de katkı sunduğu Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Elâzığ-Diyarbakır Yolu üzerinde 17 dönümlük bir alan üzerine inşa ediliyor.

Temel atma töreninde konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu şu ifadeleri kullandı:

"Bugün dilsiz dostlarımız için önemli bir gün. Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizin temelini atmak üzere bir aradayız. İnşaat çalışmaları epeyce ilerledi. Burada yapılan güzel yatırımı Diyarbakır kamuoyuna duyurmak söz konusu olunca bu güzel bahar günü sizlerle beraber bir temel atma töreni yapmak istedik."

Kentlerde hayvanların ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Karaloğlu, "Şehirde var olan bütün unsurları hep beraber gözetlemeniz ve kollamanız gerekir. İşte bu düşünceden hareketle Büyükşehir Belediyesi olarak 'Her can bize emanettir.' düsturuyla bu alanda daha önce bir Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimiz vardı. Ancak çok eskimişti. Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünden de bir miktar bağış aldık ve yeni bir yaşam alanı inşa etmeye karar verdik." ifadelerini kullandı.