Diyarbakır'da Hayvan Bakımevi yenileniyor
Diyarbakır'da sokak hayvanlarının her türlü tedavi ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin yenilenerek modern bir görünüme kavuşması için çalışmalar sürdürülüyor.
Diyarbakır'da Hayvan Bakımevi yenileniyor


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğüne bağlı uzun zamandır hizmet üreten, mevcut ihtiyacı karşılamakta zorlanan ve 17 bin 54 metrekare alan üzerine kurulu Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinin modern bir görünüme kavuşması için çalışmalar devam ediyor.


17 bin 54 metrekare alan üzerine kurulu olan Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde 51 köpek kulübesi, tam teşekküllü ameliyathane, kedi evi, büyükbaş hayvan barınağı ve idari bina inşa edilecek.


Daha öce idari bina ve ameliyathanenin iç içe olması nedeniyle taşıdığı riskleri ortadan kaldırmak için yenilenen merkezde, idari bina ve ameliyathane ayrı bölümlerden oluşacak.
Son teknoloji cihazlarla desteklenecek olan ameliyathanede post-op bakım ünitesi bölümüne de yer verilecek. Oluşturulacak laboratuvar biriminde ultrason, konsayım ve röntgen işlemleri gerçekleştirilebilecek. Yeşil alanlara da yer verilecek yenileme çalışmalarında idare binası toplam 505 metrekare kapalı alandan oluşacak.