Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti hayatının şokunu yaşadı
Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne karın ağrısı şikâyetiyle kadın doğum polikliniğine müracaat eden 47 yaşındaki kadın hastanın yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda kistik dev kitle tespit edildi.
Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti hayatının şokunu yaşadı


Operasyonu başarıyla gerçekleştiren Jinekolog Onkolog Doktor Yusuf Çakmak, karın ağrısı şikayetiyle kendilerine müracaat eden 47 yaşındaki hastanın karın bölgesinden 5 kilogram ağırlığında kitle çıkardıklarını söyledi.

Çakmak, "Dış merkezden Jinekolojik Onkoloji Polikliniğine karın ağrısı nedeniyle sevk edilen 47 yaşındaki hastamızın karnında, tüm karnını dolduran kistik kitle tespit edildi. Muayene ve tetkikleri yapılan hasta ameliyat için hazırlandı. Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde genel anestezi altında hastanın ameliyatı yapıldı. Ameliyatla hastanın karnından yaklaşık 5 kilo ağırlığında dev kitle başarılı bir şekilde temizlenerek çıkarıldı." dedi.

"Hastanın tedavisine başlandı"

Çakmak, "Operasyonda çıkarılan kitle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji bölümünde incelemeye alındı. Patoloji Uzmanı Doktor Yazgı Köy tarafından yapılan patolojik incelemesi sonucunda kötü huylu tümör sonucuna varıldı. Yapılan başarılı operasyon ile kötü huylu tümör yayılmadan hastanın tedavisine başlandı." ifadelerini kullandı.

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-