Tarihi On Gözlü Köprüde Korona ‘cirit attı'
Diyarbakırlılar ve kente gelen yerli turistlerin, Tarihi On Gözlü Köprü'de Covid-19 salgınını unutup sosyal mesafeyi gözetmeden halay tutması yeni vakalara davetiye çıkardı.
Tarihi On Gözlü Köprüde Korona ‘cirit attı'


Uzun bir aradan sonra hafta sonu tatilinde sokağa çıkabilen Diyarbakırlılar ve kente gelen yerli turistlerin, Tarihi On Gözlü Köprüde Covid-19 salgınını unutup sosyal mesafeyi gözetmeden halay tutması yeni vakalara davetiye çıkardı.

"Mavi Renk Düşük Riskli İller" grubunda yer alan Diyarbakır'da hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılması üzerine halk tarihi yerlere akın etti. Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulmadığı görülen tarihi On Gözlü Köprüde davul ve zurna eşliğinde bazı bayanlar el ele tutuşarak halay çekti.

Park ve bahçelerle birlikte Hazreti Süleyman Camii yerleşkesinde bulunan mesire alanında halkın tedbirlere uyarak kaldırılan kısıtlamayı değerlendirdiği görülürken tarihi On Gözlü Köprüde ise istenmeyen görüntüler ortaya çıktı.

Mavi rengin kırmızıya dönmemesi için birçok çalışmanın yapıldığı kentte bu görüntülerin çıkması en çok da uzun süredir kepenkleri kapalı olan esnafı üzeceğe benziyor.

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-