Evi yanan aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktı
Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde evi yanan aileye Bağlar Belediyesi sahip çıkarak, ailenin ihtiyaçlarını karşılayıp ayni ve nakdi destek sağladı.
Evi yanan aileye Bağlar Belediyesi sahip çıktı

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinin Fatih Mahallesi’nde ikamet eden Kaya ailesinin kiracı olduğu ev geçtiğimiz günlerde yaşanan yangın nedeniyle küle dönerek kullanılamaz hale gelmişti. Ailenin yangın sonrası mağduriyet içinde olduğunu ve yetkililerden yardım talep etmesinin ardından Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, mağdur aileyi ziyaret ederek aileye destekte bulundu. 

Kış ortasında evsiz kalarak mağduriyet yaşayan 4 kişilik Kaya ailesinin ev sahibi, iddiaya göre evin onarım ve bakımının da aile tarafından karşılanmasını istedi.

Geçici olarak babasının evine yerleşen Birtane Kaya ve çocuklarını ziyaret eden Beyoğlu, ailenin ihtiyaçlarını karşılayarak ayni ve nakdi destek sağladı.

Çocukların giyim ihtiyaçlarının belediyenin giyim mağazasından karşılanması için talimat veren Beyoğlu’nun davranışı karşısında duygulanan Kaya, "Evimizde hiçbir şey kalmadı. Bunlar yetmezmiş gibi ev sahibimiz evi bizim onarmamızı istiyor. Biz nasıl yapalım? Eşim bir hafta sonra askere gidecek, hiçbir gelirimiz yok. Böyle bir ortamda Hızır gibi imdadımıza yetişen Bağlar Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Beyoğlu’na ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah kendisinden razı olsun. Bizi çok mutlu etti." dedi.

Sağladığı destekler ve aileyi ziyaret ederek mahalledeki diğer vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanan Beyoğlu, aileye kalıcı gelir sağlanması için de diğer kurumlar aracılığıyla yardımcı olacağını dile getirdi. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-