Bağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmet
31 Mart 2019 yerel seçimlerinden bu yana 400 bin nüfuslu Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde 22 ayda 200 milyon TL değerinde hizmet hayata geçirildi.
Bağlar'da 2 yılda 200 milyon TL'lik hizmet


Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinde 22 ayda 200 milyon TL harcama yapıldığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçede büyük bir değişime imza atarak şehrin geleceğine yön verecek önemli projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Belediyenin kaynaklarını halkın hizmeti için kullandıklarını belirten Beyoğlu, “129 kırsal yerleşim yerine bu kadar kısa zamanda 170 kilometre yeni yolun yanı sıra ilk kez tüm mahalle ve mezralarımıza menfez, köprü ve beton boru gibi hayati önem taşıyan hizmetleri kazandırmak bize nasip oldu. 20 bin metrekareye yaklaşan parke döşeme ve sokak düzenleme çalışması gerçekleştirdik. 30'a yakın okulun çevre düzenlemesi ve bakımını gerçekleştirerek kullanışlı hale getirdik.” dedi.

“Bölgemizin imaj projelerinden olan gül bahçesini kazandırdık”

30 bin metrekarelik çok amaçlı spor kompleksi projenin devam ettiğini söyleyen Beyoğlu, "Çok amaçlı 4 park projesini kendi imkanlarımızla hayata geçirdik. Bölgemizde ilk olmak üzere 20 bin metrekarelik alanda organik tarım projesini milletimizin hizmetine sunup bölgemizin imaj projelerinden olan gül bahçesini kazandırdık. Aynı şekilde temelini atmış olduğumuz 30 bin metrekarelik çok amaçlı spor kompleksi projemiz devam ediyor. 200 binin üzerinde vatandaşımıza temel gıda desteğinde bulunarak 10 bin vatandaşımıza giyim desteği sağladık.” ifadelerine yer verdi.

Son olarak kentsel dönüşüm projelerine değinen Beyoğlu, “Devam eden ve bu yıl hayata geçireceğimiz projeler var. Bunlar vizyon projeler olacak. Yerinde dönüşüm modeliyle uygulanacak kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza tahsis ettiğiniz arsada yapılacak millet bahçesi projesinin ihale aşaması tamamlandı. Kütüphaneli Park, Kuş Cenneti ve Bağ Evi gibi projelerimizi İnşaallah en kısa zamanda hayata geçirmiş olacağız." dedi. (AMED HABER)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-