Bağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı
Bağlar belediyesi ekipleri, Diyarbakır'da etkili olan kar yağışıyla birlikte kar temizleme ve yol açma çalışmalarına başladı.
Bağlar Belediyesi kar yağışı nedeniyle olası olumsuzluklara karşı çalışmalara başladı


Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe merkezinde 9 kar küreme aracı eşliğinde cadde ve sokakları temizlediklerini, aldıkları tedbirlerle kırsal yerleşim bölgelerinde ulaşımın aksamamasını sağladıklarını belirtti.

Ekiplerle beraber sahaya inen Beyoğlu, çalışmaları denetleyerek trafiğe çıkan araç sürücüleri ve yolcularla sohbet etti. Bağlar Belediyesinin kırsalda bulunan Karacadağ bölgesinde yer alan yerleşim yerlerinde yolların kapanmaması için tedbir aldığı kaydedildi.

"Kısa süreliğine kapanan yollar yeniden ulaşıma açıldı"

Beyoğlu'nun talimatıyla gece saatlerinde kırsal kesimlere gönderilen iş makineleri ve araçlar, kar temizleme çalışmalarında bulundukları Çiftlik, Ağaçgeçit ve Batı Çanakçı mahalleleri ile bağlı mezralarda gerçekleştirilen çalışmalarla kısa süreliğine kapanan yolları yeniden ulaşma açtı.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Beyoğlu, ekiplerin sahada hazır durumda olmaya devam edeceğini söyledi. (İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-