Diyarbakır’ın cadde ve sokakları boş kaldı
Yarın sabah sona erecek olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde de Diyarbakır’ın cadde ve sokaklarında sessizlik hâkim.
Diyarbakır’ın cadde ve sokakları boş kaldı


İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Coronavirus (Covid - 19) tedbirleri kapsamında, Türkiye’de Cuma günü saat 21.00'de başlayan ve yarın saat 05.00'e kadar sürecek olan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının son gününde Diyarbakır’ın cadde ve sokakları boş kaldı. 

Merkeze bağlı Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir ilçelerindeki belirli yerlerinde oluşturulan uygulama noktalarında ise polis ekiplerinin denetlemeleri de devam ediyor. 

Cadde ve sokaklarda kimlik kontrolü yaparak kısıtlamadan muaf olanlar ile olmayanları ayıklayan polis memurlarının şehir içi minibüsleri daha dikkatli denetledikleri gözlenirken, kısıtlamayı ihlal edenlere ise cezai işlem uygulandığı görüldü.

Pazartesi sabah saat 05.00'da sona erecek 56 saatlik kısıtlama süresinde halkın ihtiyacını karşılayacak olan işletmelerin de açık olduğu görüldü.

Türkiye geneli uygulanan sokağa çıkma kısıtlamanın son gününde de Diyarbakır halkının kurallara uyduğu gözlerden kaçmadı. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-