Kış ayında açan çileğin tanesi 100 TL
Yurdun bazı bölgelerinde kar ve soğuk hava hüküm sürerken, Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde ilkbahar ve yaz aylarında açtığı bilinen çilek Ocak ayında meyve verdi.
Kış ayında açan çileğin tanesi 100 TL


Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar ilçesinde saksının içerisinde ektiği çilekler kış ayı olmasına rağmen yetişti. Ocak ayı olmasına rağmen saksıda yetişen çilekler ilgi görürken, çilekleri yetiştiren Ahmet Yasin çileklerinin tanesini 100 TL den satacağını söyledi.

İlk kez saksısında yaz mevsimi olan meyvenin kışın yetiştiğini görmenin sevincini yaşayan Yasin,”  Ben hobi olarak balkonumda saksının içerisinde meyve ve sebze yetiştiriyorum. Kış ayının gelmesi ile beraber balkonumda yetiştirdiğim çileklerimin çiçek açtığını görünce çok şaşırdım. Sadece haberlerde yaz meyvelerinin kışın açtığını, kış meyvelerinin ise yazın açtığını görmüştüm. Şimdi ise benim kendi yetiştirdiğim çilekler yaz meyvesi olmasına rağmen serasız bir şekilde yetiştirdiğim çilekler bu kış ayında çiçek açmaya başladı.” Dedi.

Son olarak yetiştirdiği çileklerin tanesini 100 TL den satacağını ifade eden Yasin,”  saksıda hobi olarak yetiştirdiğim çilekler şimdiden meyve vermeye başladı. Saksılarımda şuan 5 tane sağlam yetişmiş çilek var ve 15 - 20 tane civarında ise çiçek açmış durumda. Yetiştirdiğim çilekleri isteyene tanesini 100 TL den satacağım. Çileklerimin bu kış ayında yetişmesine ise çok sevindim.” Şeklinde konuştu. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-