Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı
Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığı gerekçesiyle uzun süredir evlat nöbetinde olan ailelere, Van ve Bingöl'den gelen iki aile daha katıldı.
Evlat nöbetine 2 aile daha katıldı


Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırılmasından dolayı HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemi 499'uncu gününde devam ederken Van ve Bingöl’den gelen iki yeni aile daha katıldı.

Van'dan 8 yıl önce dağa götürülen oğlu İzzet için gelen baba Fikret Koç ve Bingöl'den 5 yıl önce dağa götürülen oğlu Bünyamin için gelen baba Sami Dolaş da oturma eylemine dahil oldu.

Van' da dağa götürülen İzzet Koç'un babası Fikret Koç, "Oğlum 22 yaşında, 'Yurt dışına gideceğim.' diye çıktı. Ondan sonra oğlumdan bir daha haber alamadık." dedi

Bingöl'den gelen Bünyamin Dolaş’ın babası Sami Dolaş ise "19 yaşında okumaya gönderdiğim çocuğumu 2'nci yılında dağa götürdüler. 5 yıldır haber alamıyorum. Çocuğumu buradan götürdüklerini biliyorum. Çocuğumu bana geri versinler." ifadelerini kullandı. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-