Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti
Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki çadırı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, PKK'den çocuklarını isteyen ailelerin kararlı duruşunun önemli olduğunu belirtti.
Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti


Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki umutlu bekleyişi devam ederken Türkiye'nin birçok noktasından ailelere destek ziyaretleri sürüyor.


Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'daki tarihi yerlerde yürütülen restorasyon çalışmalarını incelemek üzere kente gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi.

Restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Diyarbakır'a geldiğini belirten Demircan, evlat nöbetindeki ailelerin PKK ile mücadele sürecinde oluşturduğu etkilere vurgu yaptı.

Demircan, "Buradaki anne ve babaların varlıklarını neticesini hepimiz biliyoruz. Terörle mücadelede çok güzel neticeler aldık. İnşallah bu neticeleri devam eder. Evlat nöbetindeki ailelerin, bu yıl inşallah PKK'nın son yılı olsun dediklerini duyduk. Gerçekten annelerin babaların bu konudaki azimli ve kararlı duruşu, devletimiz için en büyük moraldir." dedi. (İLKHA)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-