16 derslikli lise için protokol imzalandı
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile kentin hayırsever iş adamlarından Hakan Bahçeci arasında, Çermik ilçesinde yapılacak olan 16 derslikli lise için protokol imzalandı.
16 derslikli lise için protokol imzalandı


Düzenlenen protokol töreninde konuşan Vali Karaloğlu, "Güzel bir protokol imzası için bir aradayız.  Çermik ilçemizde 16 derslikli Hakan Bahçeci Anadolu Lisesi, hayırseverlerimiz tarafından yapılacaktır." dedi.

Diyarbakır’da genç nüfusun fazla olduğuna değinen Karaloğlu, "Geçen sene Milli Eğitim Bakanlığımızın Türkiye genelindeki okullarımızda yaptırmış olduğu depremsellik araştırmasında, 19 okulun yıkılıp tekrar yapılmasına karar verildi. Şu anda 12 okulun daha yapılması gerekiyor. Hayırseverlerin katkısı bizim için çok değerli. Çermik ilçesi potansiyeli yüksek ilçelerimizden bir tanesi. Orada ikili eğitim yapan okulumuz, bu okul yapıldıktan sonra tekli eğitime geçmiş olacak. Okulların ikili eğitimlerinin tekliye geçmesi bizim en büyük kazancımız. Çermik’te de onu yakalamış olacağız." şeklinde konuştu. 

Valilik makamında gerçekleşen protokol, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu ve Hakan Bahçeci tarafından yapıldı. (AMED HABER)

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-