Kasayı bulana 20 bin TL ödül
Diyarbakır'ın Bismil ilçesinden içesinde 350 bin TL olan kasayı çalanlar güvenlik kamerasına takılırken iş yeri sahibi hırsızları bulanlara 20 bin TL ödül vereceğini ifade etti.
Kasayı bulana 20 bin TL ödül


Bismil'in Akpınar Mahallesi 312'nci Sokak'ta bulunan tişört ve tulüm atölyesine  Cuma akşamı gece geç saatlerinde pencereden giren maskeli ve eldivenli giren 4 hırsız, iş yerindeki, 2 cep telefonu, 3 diz üstü bilgisayar ve sadaka kutusunu birlikte işçilerin parası içinde olduğu kasayı alarak kayıplar karıştılar.

İçerdeki kamarayı kıran hırsızlar, zemine montajlı olan 300 kiloluk kasayı yerinden sökerek sürükleyerek dışarı çıkardı.

Hırsızlar, çaldıkları kasayı ve eşyaları, önce beraberinde getirdikleri tüp taşıma aracına yükledi, ardından ara sokakta park ettikleri beyaz bir arabaya yükleyerek olay yerinden kaçtılar.

İş yeri sahibi Yusuf Koç, yaptığı açıklamada, kasanın içinde işçilerin parasının yanı sıra önemli evrakların ve bir miktar altın mücevheratın da bulunduğunu belirtti. Koç, her ayın onunda işçilerin maaşı verdiklerini hatırlatarak, hırsızların da bunu bildiklerini ve kaşanın dolu olduğu bir vakitte hırsızlık yaptıklarına dikkat çekti.

Güvenlik kamerası kayıtlarını incelediklerinde hırsızların, iş yerinin her yerini biliyormuşçasına rahat davrandıklarını ifade eden Koç, "Sabah iş yerine geldiğimizde durumdan haberdar olduk, hemen emniyeti aradık. Polis buraya gelerek incelemede bulundu, sağ olsunlar ilgilendiler. İnşallah hırsızları yakalarlar." dedi.

Koç, "İşçi kardeşlerimiz rahat olsun, inşallah iki gün içinde maaşlarını vereceğiz. Bizim, emniyetten istediğimiz hırsızların bir an önce yakalanmalarıdır." ifadesini kullandı.

"Hırsızları yakalamak için yardımcı olanlara 20 bin TL ödül vereceğiz"

Hırsızların bulunup yakalanması için vatandaştan da destek isteyen Koç, "Buradan basın yoluyla vatandaşlara sesleniyorum; bunları tanıyan bilen varsa emniyete bildirsin. Hırsızların yakalanmasına yardımcı olanlara ödül olarak 20 bin TL vereceğiz; yeter ki hırsızlar yakalansın.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-