HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç halkı kan vermeye davet etti
Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Doktor Naif Yılmaz'ı ziyaret eden HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, vatandaşları ve parti üyelerini kan vermeye davet etti.
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç halkı kan vermeye davet etti


HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Doktor Naif Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bölge Müdürü Yılmaz tarafından karşılanan Dinç, Kızılay'ın yaptığı çalışmalar ve kan stoku konusunda hakkında bilgi aldı.

6 ilde kan bağışını artırmak için seferberlik başlattıklarını söyleyen Bölge Müdürü Yılmaz, azalan kan stoklarını artırmak amacıyla Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'ta kamu-kurum kuruluşları iş birliğiyle çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yılmaz kurum olarak sorumluluk alanlarındaki Diyarbakır, Mardin, Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'taki 46 hastanenin kan ihtiyacını karşıladıklarını söyledi.

"Bize göre bir canı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir"

Yaptığı ziyaret sonrası açıklama yapan HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, halkı kan vermeye davet etti.

Dinç, "Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Naif Yılmaz'ı ziyaret ettik. Ziyaret amacımız halkımızı ve üyelerimizi kan vermeye teşvikti. HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı olarak kan vermeyi önemsiyoruz. Bize göre bir canı kurtarmak bütün insanlığı kurtarmak gibidir.

Ziyarette Pandemi sürecinden dolayı stoktaki kan ihtiyacının ciddi oranda azaldığını birinci ağızdan öğrendik. Bu vesileyle bir kez daha halkımızı ve üyelerimizi kan vermeye davet ediyoruz. Kan verme konusunda Kızılay'a yardımcı olmalarını istirham ediyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-