Elâzığ caddesi pazartesi günü hizmete açılacak
Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla Diyarbakır'da belirlenen kavşakları standartlara uygun hale getirip trafik yoğunluğunu azaltmak için Büyükşehir Belediyesi'nin Elâzığ Caddesi’ndeki çalışmaları devam ediyor.
Elâzığ caddesi pazartesi günü hizmete açılacak


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Elâzığ Caddesi’nde yapılan çalışmalar devam ederken Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Münir Karaloğlu, çalışmaları yerinde inceleyerek ilgili yetkili birim amirlerinden bilgi aldı.

Çalışmaları yerinde denetleyen Karaloğlu, sokağa çıkma kısıtlaması sona ermeden çalışmaların tamamlanarak caddenin hizmete açılması için talimat verdi.

Cadde de bir süre önce tamamlanan refüj, kaldırım düzenleme ve bisiklet yolu çalışmaları nedeniyle tahrip olan eski asfaltı söken ekipler, 500 metrelik alana 6 santimetre kalınlığında 2 bin ton sıcak asfalt serecek.

Ekipler, Elâzığ Caddesi'nde yenilenen kavşak ve sıcak asfalt çalışmasının ardından yaya ve trafik güvenliğini sağlamak için yol çizgi çalışması yapacak. Cadde, sokağa çıkma kısıtlamasının sona ereceği pazartesi günü vatandaşların hizmetine sunulacak. (AMED HABER)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-