Diyarbakır'da emlak ve çevre temizlik vergilerinde faizler silinecek
Bağlar Belediyesi, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 7256 Sayılı Kanun'un yürürlüğe girmesi üzerine; emlak, temizlik, reklam, ilan vergisi ve idari para cezalarındaki faizlerin silinerek ana paranın yapılandırılacağını duyurdu.
Diyarbakır'da emlak ve çevre temizlik vergilerinde faizler silinecek

Diyarbakır'da esnaf kesiminin en fazla olduğu Bağlar'da, İlçe Belediyesi; emlak ve çevre temizlik vergilerini kapsayan önemli kararlar aldı.

Buna göre 31 Aralık tarihine kadar belediyeye başvuracak olan vatandaşlarla uzlaşma sağlanarak faizler silinecek ve ana para ödemeleri için de kolaylıklar sağlanacak.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasıyla ilgili 7256 Sayılı Kanun'un Resmî Gazetede yayımlanmasının ardından çalışma başlatan Bağlar Belediyesi, emlak, temizlik, reklam ve ilan vergileri ile idari para cezası gibi çeşitli kalemlerde borcu olan vatandaşları rahatlatan kararları yürürlüğe koydu.

31 Aralık Perşembe gününe kadar başvuracak olanlardan faizler silinecek, ana para yapılandırılarak kolaylık sağlanacak.

"Yasa Bağlar'ımız için önemli bir fırsat oldu"

Hükümetin önemli bir kanuni düzenleme yaptığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlara ödeme kolaylığı sağladıklarını söyledi.

Beyoğlu, "Kanunun yürürlüğe girmesinden yararlanarak vatandaşlarımıza bazı kolaylıklar sağlama kararı aldık. Buna göre belediyemize olan emlak, çevre temizlik, reklam ve ilan vergileri ile idari para cezalarında faizleri tamamen siliyoruz. Vatandaşlarımızla uzlaşma sağlayarak ödeme kolaylığı için yapılandırma gerçekleştiriyoruz. Bu devletimizin ve hükümetimizin tanımış olduğu af değerinde bir fırsattır." dedi.

Bağlar'daki esnaf yoğunluğuna dikkat çeken Beyoğlu, "Küçük çaplı esnafın yoğunlukta olduğu bir ilçeyiz. Aynı zamanda pandemiden de olumsuz etkilenen vatandaş sayısının fazla olduğu bir ilçe konumundayız. Bu yasa Bağlar'ımızı fazlasıyla ilgilendiriyor. Borcu olan tüm vatandaşlarımızı 31 Aralık tarihine kadar bu imkânı değerlendirmeye davet ediyoruz." diye konuştu. (İLKHA)

 

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-