Diyarbakır'da Uyuşturucu operasyonu
Diyarbakır'ın Lice ve Kulp ilçeleri kırsalında PKK ile uyuşturucu üretimi ve satışı yapanlara yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 448 kilogram esrar ve mühimmat ele geçirildi.
Diyarbakır'da Uyuşturucu operasyonu

Konuya ilişkin Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, PKK ile uyuşturucu üretimi ve satışı yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak amacıyla Lice ilçesi Çavundur ve Kulp ilçesi Yüklüce ile Hambuj mahalleleri kırsalında operasyonların yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu operasyonda; 381 kilogram toz ve 67 kilogram skunk olmak üzere toplam 448 kilogram esrar, 2 adet AK-47 kaleşnikof piyade tüfeği ve 3 adet şarjörü, 40 adet 7.62 milimetre çapında fişek ve 9 adet ısı yalıtımlı şemsiye ele geçirildi." denildi.

Açıklamanın devamında, tespit edilen 4 sığınakta muhtelif miktarda yaşam ve sağlık malzemesi ile örgütsel içerikli kitap ele geçirildiği, ele geçirilen esrar maddesi ve delil niteliği taşıyan diğer malzemelerin muhafaza altına alındığı ifade edildi. (İLKHA)

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-