Bağlar Belediyesi'nden İzmir'deki deprem çalışmalarına teknik destek
Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, 30 Ekim günü İzmir’de meydana gelen depremle ilgili hasar tespit çalışmalarına teknik destekleri devam ediyor.
Bağlar Belediyesi'nden İzmir'deki deprem çalışmalarına teknik destek

Geçtiğimiz ocak ayında Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarını sarmak için imkanlarını seferber eden Bağlar Belediyesi, bu kez de 30 Ekim’de İzmir’de yaşanan depremin ardında sahada yer alıyor.

Depremin ardından harekete geçen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Fen işleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan mühendis ve teknik personeli görevlendirerek İzmir’e gönderdi. Deprem mahallinde görev yapan mühendisler hasar tespit çalışmalarına katılarak depremin yaralarını sarmak için seferber olan diğer kurumlarla beraber çaba harcıyor.

Bağlar Belediyesi ekibinin şu ana kadar birçok binanın enkaz çalışmalarını takip ederek hasar tespitinde bulunduğu ifade edildi.

"Bu Süreci Hep Birlikte Aşacağız"

Hasar tespit çalışmaları süreci tamamlanana kadar Bağlar Belediyesince görevlendirilen teknik personelin İzmir’de kalacağını ifade eden Beyoğlu, "Elâzığ depreminde olduğu gibi İzmir’de de aziz milletimizin yanında ve emrindeyiz. Ekiplerimiz hasar tespit çalışmalarına katılarak sahada efor harcıyor. Biz bunu ülkemize ve milletimize karşı vicdani bir sorumluluk olarak görmekteyiz." dedi.

Beyoğlu, "Devletimiz bundan önceki afetlerde olduğu gibi burada da yaraları en kısa zamanda saracak ve vatandaşlarımızın mağduriyeti giderecektir. Böyle zamanlarda birlik ve beraberlik halinde hareket etmesini çok iyi bilen bir milletiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet dileyerek maddi ve manevi olarak etkilenenlere de dayanışma duygularımızı ifade ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-