Diyarbakır’da yeni yasaklar
Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, 65 yaş üstü vatandaşlar 10.00 ile 16.00 saatleri dışında sokağa çıkamayacak.
Diyarbakır’da yeni yasaklar

Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında,  Coronavirus toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası salgının önüne geçebilmek için bazı kararlar alındı.

Buna göre, salgınının kentteki seyrine göre hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10:00-16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına, oy birliği ile karar verildi.

Bazı alanlarda sigara içmek yasakladı

Öte yandan kentte maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek olan, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu/bulunabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirildi. Söz konusu alanlara valiliğin internet sitesinden ulaşılabiliyor. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-