Bağlar'da temizlik seferberliği devam ediyor
Bağlar Belediyesi, vatandaşların şikayetlerine konu olan 30’a yakın arsa ve kullanılamaz haldeki yaklaşık 70 harabe yapı temizledi.
Bağlar'da temizlik seferberliği devam ediyor


Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Bağlar’da temizlik seferberliği aralıksız olarak devam ederken. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler, vatandaşların şikâyet ettiği alanların başında gelen boş arsa ve çeşitli nedenlerle terk edilmiş olan harabe yapılarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Beyoğlu, "Titizlikle yürütülen çalışmalarda şimdiye kadar yaklaşık 30 boş arsa ve 70’e yakın harabede yapılan çalışmalarla bu alanlar çöp ve atıklardan temizlendi. Ekipler, temizlik çalışması gerçekleştirdikleri alanlarda aynı zamanda vatandaşları boş arsa ve harabe yapılara çöp atmamaları konusunda uyarıyor." dedi.

Kış mevsimi öncesinde çöp konteynerlerinin bakımlarına başlandığını aktaran Beyoğlu, "Çöp konteynerlerinin bakım ve onarımı için başlatılan çalışmalar da devam ediyor. İlçe merkezi ve kırsal yerleşim yerlerinde günlük ortalama 20 konteyner bakımdan geçirilerek yeniden vatandaşların hizmetine sunuluyor. Konteyner olmayan yerlere yeni konteynerler bırakılırken, yıpranan konteynerler aynı zamanda dezenfekte edilerek Covid-19 salgını riskine karşı vatandaşların korunması amaçlanıyor." ifadelerini kulandı.

Başlatmış oldukları temizlik seferberliğinin aralıksız sürdürüldüğünü belirten Beyoğlu, "Temiz ve steril bir şehir imajı oluşturmayı amaçlıyoruz. Vatandaşlarımızdan boş araziler ve harabe yapılarla ilgili çok şikâyet geliyordu. Biz de bu iş için ekipler oluşturduk. Boş arsa ve arazilerdeki atık ve çöpleri temizleyerek görüntü kirliliğine son veriyoruz. Çeşitli nedenlerle terk edilmiş olan harabe ve metruk yapıları da temizleyerek güvenli hale getiriyoruz. Amacımız temiz ve güvenilir bir şehir imajı oluşturmaktır. Belediyemizin tüm imkanları bu anlamda vatandaşlarımızın hizmetindedir. " şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kategori: Yerel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-