Uçan araba CEZERİ’nin denemeleri Diyarbakır’da mi yapılacak?
Baykar tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ'nin Diyarbakır'da denemelerini yapılması çağrısına Selçuk Bayraktar olumlu yanıt verirken Vali Münir Karaloğlu da bundan onur duyacaklarını söyledi.
Uçan araba CEZERİ’nin denemeleri Diyarbakır’da mi yapılacak?

Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Uçan araba CEZERİ'nin Diyarbakır'da denemelerini yapılması çağrısına ilişkin sosyal medya hesabından karşılık verdi.

Bayraktar, CEZERİ'nin uçuş testlerinde biraz daha yol almaları gerektiğine dikkat çekerek, "CEZERİ'nin hatırasını, yaşadığı toprakların ev sahipliğinde yad etmekten şeref duyarız...Semalarımızda Hür ve Özgür..." dedi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da Bayraktar'ın bu paylaşımını alıntılayarak "#DiyarbakırHazır, heyecanla bekliyor. CEZERİ denemelerinin #Diyarbakır’ımızda yapılmasından onur duyarız. İki gururu bir arada yaşamak isteriz. #MilliTeknolojiHamlesi" ifadelerine yer verdi.

BAYKAR firması tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası CEZERİ, ilk uçuş testlerini başarıyla tamamlamıştı. CEZERİ, yerli mühendislerin tasarlayıp ürettiği, 230 kg'lık ön prototip uçuş testlerinde halatsız şekilde 10 metre yükselmişti. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-