3'üncü Dönem İl Koordinasyon toplantısı yapıldı
3'üncü Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Başkanlığında ildeki tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi.
3'üncü Dönem İl Koordinasyon toplantısı yapıldı

DSİ (Devlet Su İşleri) 10. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıda yatırım programında yer alan ve merkezi idare ile yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen projelerin yapım ve tamamlanma aşamaları tüm ayrıntılarıyla ele alındı.

3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı öncesi yaptığı konuşmada Karaloğlu, “Bugün projelere ve ödeneklere baktığımızda 463 milyon 263 bin 559 TL ile en büyük payı ulaşım ve haberleşmenin, 239 milyon 404 bin 918 liranın tarım sektörünün aldığını görüyoruz. Sosyal sektörlerde 130, eğitimde de 124 milyon TL’lik bir ödeneğimiz var. İnşallah yılsonuna kadar bu ödeneklerimizi kullanarak Diyarbakır’ı daha yaşanılır bir kent haline getirecek ve yaşam kalitesini iyi yerlere çekecek işlere beraber imza atmış oluruz." dedi.

Konuşmasında İLYAS (İl yatırım izleme sistemi) sistemine de değinen Karaloğlu, yapılan bütün yatırımların hem Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü hem İçişleri Bakanlığınca bu sistem üzerinden takip edildiğini, bu nedenle kurumlarda yetkilendirilmiş personelin kurumdaki yatırımları bu sisteme aktarmasının öneminin altını çizdi.

Sisteme aktarılan bilgilerin Diyarbakır’ın karnesi olduğunu ifade eden Karaloğlu, sistemdeki kayıtların devlet arşivlerinde de kayıt altına alındığını, aynı zamanda İçişleri Bakanı ve Cumhurbaşkanı tarafından bilgilerin görülebildiğini, bu nedenle bilgilerin anlık girilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerde gelinen aşamaların analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ve değerlendirmelerde bulunulmasıyla devam etti.

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-