Evlat nöbetindeki aileler umutlarını koruyor
​Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldıkları gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı, önünde evlat nöbeti tutan acılı annelerin umudu PKK'den, kaçıp teslim olan çocukların gelmesiyle her geçen gün artıyor.
Evlat nöbetindeki aileler umutlarını koruyor

Bir yıldan fazladır Diyarbakır HDP il binasının önünde evlat nöbeti tutan Fatma akkuş, "PKK'nin elinde tek bir evladımızı bırakmayacağız." Dedi.

19'uncu çocuğun gelip teslim olmasıyla umutlarının daha da artığını belirten Fatma Akkuş, bir yıldan fazladır evlat nöbetini tuttuğunu belirtti.

Anne Akkuş, "Bir sene iki aydır buradayız. Bizler, çocuklarımızı istiyoruz. Başka bir talebimiz yok. HDP, bizlere "Çocuklarınıza sahip çıksaydınız. Sizler çocuklarınızı sattınız." diyor. Bu nasıl bir zihniyettir, nasıl bir yakıştırmadır? Bir anne çocuğunu satar mı? Bizler çocuklarımızı istiyoruz." dedi.

"Kuran okuyan çocuklarımızı dağa kaçırdılar"

HDP'nin sözde Kürtlerin haklarını savunmak için parti kurup Meclise girdiğini belirten Akkuş, "HDP sözde Kürtleri temsil ettiklerini, Kürtlerin haklarını savunmak için parti kurduklarını söylüyor. Maddem bizim haklarımızı savunmak için Meclise girdiniz. O zaman ne istiyorsunuz bizim çocuklarımızdan. Niye dağa kaçırıyorsunuz çocuklarımızı." vurgusunu yaptı.

PKK'nın elinde tek bir evlatlarını bile bırakmayacaklarını belirten Akkuş, "19'uncu çocuk da teslim oldu. Yemin ederim ki, bizler onlardan evlatlarımızı tek tek alacağız. İnşallah tek bir evladımız bile onların elinde kalmaz. Buradan kızıma sesleniyorum. Kızım, sesimi duyuyorsan, neredeysen gel teslim ol. Anne ve baba şefkatine gel, orası sana göre değil kızım. Sen Kur'an okuyan birisin. Sen de gel kızım. Gelin hiçbiriniz orada kalmayın. "ifadelerini kulandı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-