Umut Kervanı Diyarbakır’da yüzlerce aileye et yardımında bulundu
Hayırseverlerin bağışta bulunduğu adaklık küçükbaş hayvan etlerini Diyarbakır'daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Umut Kervanı, zengin ile fakir arasında köprü olmaya devam ediyor.
Umut Kervanı Diyarbakır’da yüzlerce aileye et yardımında bulundu

Diyarbakır Umut Kervanı, Kayapınar ilçesinde daha önce tespit ettiği ihtiyaç sahibi 340 aileye hayırseverlerin bağışta bulunduğu adak etlerini ulaştırdı.


Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, kesilen etleri tespit edilen 340 ihtiyaç sahibi aileye dağıtmaya başladıklarını söyledi.

Toplumdaki yardımlaşma ruhunun önemine dikkat çeken Elelçi, "Umut Kervanı olarak gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında muhtaç ve mağdur olan halkımıza yardım etmekteyiz. Onlara umut olma adına bu faaliyetlerimizi de sürdüreceğiz. Hedefimiz, toplum içerisindeki bu bireycilik ve nemelazımcılık anlayışını kırıp, toplumu dayanışmaya ve paylaşmaya yönlendirmektir. Bu anlamda bize yıllardan beri destek veren hayırseverlerinde katkılarıyla inşallah çalışmalarımızı devam ettireceğiz." dedi.

Elelçi, "40 küçük baş hayvanı adak olarak kestik. Hayatı anlamak için ‘Hayat Birlikte Güzeldir’ sloganımızla yola çıkıyoruz. Hayatları ve umutları yeşertmek adına çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah bu faaliyetlerimiz bugün olduğu gibi, bundan sonrada devam edecektir. Emeği geçen ve katkı sunan hayırseverlerden, üye ve gönüllülerimizden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

"Her ekim ayında Şehid Yasin ve arkadaşlarını unutmak elde değil"

6-8 Ekim 2014 tarihlerinde Kobane bahanesiyle İslami kurum, kuruluş ve şahsiyetlere saldıran bir grup cani tarafından kurban eti dağıtırken şehid edilen Yasin Börü ve arkadaşlarını rahmetle yad eden Elelçi, şunları söyledi:

"2014 yılında yaşanan bir olayı zikretmek istiyorum. 6-8 Ekim olayları düşündüğümüzde aklımıza gelecek olan tek şey, Yasin Börü ve arkadaşlarıdır. Kendileri bu fedakâr duruşlarıyla Diyarbakır'da ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti ulaştırmak adına yardım çalışmalarına katılmışlardı. Zira amaçları da toplum içerisindeki muhtaç insanları gözetip, onlara sahip çıkmaktı. Ancak vahşi ve kan emici zihniyet buna engel oldu ve bir Kurban Bayramı'nda Yasin Börü ve arkadaşlarını katlettiler. Rabbim şehadetlerini kabul etsin. Onların katillerine de lanet etsin. Biz de onların bırakmış olduğu bu bayrağı devralıp, aynı yolda ilerlemeye devam ediyoruz."

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-