Barzani: "Din alimlerini, büyük rollerinden dolayı takdir ediyorum"
KDP lideri ​Mesut Barzani, din alimlerinin, Kürdistan halkının farklı süreçlerindeki büyük rollerinden dolayı kendilerini takdir ettiğini belirtti.
Barzani:

Kürdistan İslam Alimleri Birliğinin 50'nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Barzani, tüm Kürdistan İslam alimlerini tebrik etti.

Barzani, mesajında şu ifadeleri kullandı:

İlahi düşüncenin yayılması ve birlikte yaşam kültürünün pekiştirilmesinde din alimlerinin, milletimizin farklı hayati dönemlerindeki büyük rollerinden dolayı kendilerini takdir ediyorum.

Bununla birlikte İslam dininin büyük Kürt düşünürleri ve hocalarının; tarih boyunca ulus bilinci ile vatanseverlik duygusunun gelişmesinde ve zulme karşı gelme konusunda gözler görülür rolleri olmuştur ve bu uğurda fedakârlık yapmışlardır.

Her zaman ve her dönemde her engel karşısında Kürdistan İslam Alimleri Birliği, bütün hocalar ve Kürdistan'daki dini önderlerinden beklenti, kutsal rollerini toplumun farkındalığı, hoşgörü ve vatanseverlik duygusunun derinleştirilmesi için devam ettirmeleridir.

Konuşmasının sonunda Barzani, halkın kaderi ve yaşamı konusunda kutsal bir iş ve görevleri olan Kürdistan İslam Alimleri Birliğine görevlerinde başarılar diledi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-