Coronavirus tedavisi gören Molla Sabri Yazar vefat etti
Bölgenin saygın âlim ve kanaat önderlerinden Molla Sabri Yazar, yeni tip Coronavirus’ten (Covid-19) dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Coronavirus tedavisi gören Molla Sabri Yazar vefat etti

Coronavirus belirtileri üzerine Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Yazar, Coronavirus testinin pozitif çıkması üzerine tedavi altına alınmıştı.

Tedavi olduğu sırada kalp krizi geçiren ve yaklaşık 10 gün hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Yazar, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Molla Sabri Yazar’ın bugün son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenilirken pandemi nedeniyle taziyenin kurulamayacağı öğrenildi.

Molla Sabri Yazar kimdir?

1937 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde dünyaya gelen Yazar, babasının yardımıyla Arapça ve ileri derecede Osmanlıca dersleri aldı.

1953 yılında Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, Şeyh Ahmet ismiyle maruf, Rufai halifesi olan Şeyh Ahmet yanında okumaya başlayan Yazar, daha sonra Risale-i Nur’un okunması için hizmetlerine devam etti.  

1966 yılında Lice’nin bir köyünde imam-hatip olarak görev alan Yazar,  daha sonraki yıllarda vaiz ve müftülük imtihanlarına girerek kazandı fakat bu vazifelerden feragat ederek 1969 yılında Urfa’da Kutbeddin Camii'nde imamet vazifesine devam etti.

Molla Yazar, 37 yıl Şanlıurfa Dergâh Camii imamlığı yapıp emekli oldu.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-