Maske kullanmayanlara ceza, sosyal mesafeye uymayanlara uyarı
İçişleri Bakanlığının 81 ilde maske takma zorunluluğunu duyurmasının ardından emniyet ve zabıta ekipleri Diyarbakır'ın cadde ve sokaklarında denetim gerçekleştirdi.
Maske kullanmayanlara ceza, sosyal mesafeye uymayanlara uyarı

Yapılan açıklamaları dikkate almayarak maske kullanmayanlara ve yasaklı olduğu halde kıraathane ve kafelerde oyun oynayanlara ceza yazıldı, sosyal mesafe kurallarına uymayanlar uyarıldı.

Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığının yeni genelgesinin ardından cadde ve sokaklarda denetim yapmaya başladı.

Toplu taşıma araçlarına "ayakta yolcu almayın" uyarısı

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile bölgede titiz bir çalışma gerçekleştiren ekipler, yolcu taşıma araçlarını durdurarak yolcu sayısı, ayakta yolcu alınmaması ve maske gibi konularda denetimler gerçekleştirdi.

Esnaflara yönelik ruhsat ve vergi kaydı konularında denetimlerde bulunarak hem işlem yapan hem de kayıtlı olmaları konusunda teşvik eden ekipler, kaldırım işgallerine karşı da esnaf ve vatandaşları uyardı.

Vatandaşları Coronavirus kuralları hakkında bilinçlendirmek amacıyla zabıta müdürlüğüne bağlı araçlardan Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslar yapılıyor. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-