Yasin Börü ve arkadaşları unutulmadı
Binlerce sosyal medya kullanıcısı “Ne Yasin Börü’yü ne de ona kıyan hainleri unutmayacağız.” dedi.
Yasin Börü ve arkadaşları unutulmadı

Diyarbakır'da, Kurban Bayramı'nın 4'üncü gününde yoksul ailelere kurban eti paketlerini dağıtırken PKK/HDP'liler tarafından 6-7 Ekim 2014 saldırılarında şehid edilen Yasin Börü ve arkadaşlarını unutmadı.

HÜR EKİP Sosyal Medya Platformu’nun açtığı “#YasinBörü”  “hashtag tagı” çalışması çok kısa sürede Türkiye ve dünya gündemine oturdu. Binlerce sosyal medya kullanıcısı şehitleri rahmetle yad ederken PKK ve destekçilerine lanet yağdırdı.

Devlet ve pkk arasındaki kirli ilişkilerde nasıl ahlaksız bir pazarlık yapıldı ki #YasinBörü ve arkadaşları vahşilere adeta yem yapıldı.
Daha korkuncu mülki amir aklımızla alay eden açıklamalarına hükümet yetkililleri hesap sormak yerine sadece siyasi bir argüman olarak kullandı.

 HÜDA PAR Genel Başkan Danışmanı Dr. Halef Yılmaz, “Bu dünyada yakayı kurtarsalar da ne katiller, ne böyle vahşi katiller yetiştiren hain zihniyet, ne bu olay da ihmali ya da kastı olan görevliler #YasinBörü ve gençlerin kanının lanetinden kurtulamayacaklar. Rabbim dahli olan ve bilerek sessiz kalanlara bırakmasın. #YasinBörü konusunda büyük bir ikiyüzlülük yaşandı. Ses kayıtlarına rağmen hiç bir görevli hakkında soruşturma açılmadı. Mülki amirler ihmallerine rağmen adeta ödüllendirilerek 4 yıl boyunca görev yerlerinde kalıp terfi ettirildiler. Hükümet yetkilileri olayların üstüne gitmedi. Devlet ve pkk arasındaki kirli ilişkilerde nasıl ahlaksız bir pazarlık yapıldı ki #YasinBörü ve arkadaşları vahşilere adeta yem yapıldı. Daha korkuncu mülki amir aklımızla alay eden açıklamalarına hükümet yetkilileri hesap sormak yerine sadece siyasi bir argüman olarak kullandı.” diye yazdı.

 AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı, Mali ve İdari İşler Başkanı Vedat Demiröz, “#YasinBörü 16 yaşındaydı. Muhtaçlara kurban eti dağıtırken kendisi Rabbine kurban oldu...Ne #YasinBörü ‘yü, ne de ona kıyan hainleri unutmayacağız.”

Bir #YasinBörü ölür
Bin Yasin Börü dirilir...
*
Yasin'i ve masum arkadaşlarını bir Kurban Bayramı gününde şehid ettiler. Düşünemediler ki, şehitler ölmez, diridir ve uyuyanlara taze ruh üfler...

Gazeteci Yusuf Kaplan ise “Bir #YasinBörü ölür Bin Yasin Börü dirilir... Yasin'i ve masum arkadaşlarını bir Kurban Bayramı gününde şehid ettiler. Düşünemediler ki, şehitler ölmez, diridir ve uyuyanlara taze ruh üfler... Rahmetle anıyoruz. Unutmayacağız.” dedi.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-