Serinlemek için gölete giren 2 kişi hayatını kaybetti
Battalgazi ile Doğanşehir ilçelerinde serinlemek için girdikleri göletlerde boğularak hayatını kaybeden 2 kişinin cansız bedeni, su altı kurtarma ekipleri tarafından çıkarıldı.
Serinlemek için gölete giren 2 kişi hayatını kaybetti

Edinilen bilgiye göre, Doğanşehir İlçesindeki Polat Barajı'na abisi ile birlikte serinlemek için giren Turgut Gözübüyük (35), kıyıya 40 metre uzaklıkta, 17 metre derinlikte boğularak hayatını kaybetti.

Gözübüyük'ün cansız bedeni Büyükşehir Belediyesi sualtı kurtarma ekipleri tarafından bir saatlik uğraşın ardından çıkarıldı.

Diğer boğulma vakası ise Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi yakınındaki Mergap Göleti'nde meydana geldi.

Serinlemek için 2 arkadaşıyla gölete giren Çarmuzu nüfusuna kayıtlı Mehmet Demirkaya (18), strafor köpük ile birlikte açıldığı suda dengesini kaybederek boğuldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi sualtı arama kurtarma ekipleri, Demirkaya'nın cansız bedenine 10 metre açıkta ve 4 metre derinlikte ulaşarak 15 dakikalık bir çalışmanın ardından ulaştı.

Gözübüyük ile Demirkayan'ın cansız bedenleri otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumuna sevk edilirken, her 2 olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-