AK Parti İlçe Başkanlığına saldırıyla ilgili yeni gelişme
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığına yapılan molotofkokteylli saldırıya ilişkin 6 kişi gözaltına alındı.
AK Parti İlçe Başkanlığına saldırıyla ilgili yeni gelişme

AK Parti Bismil İlçe Başkanlığına dün kimliği belirsiz kişiler tarafından molotofkokteylli saldırı düzenlenmişti. Saldırıya ilişkin 6 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada saldırıyı gerçekleştirenler ile onlara yardım eden ve birlikte hareket ettikleri tespit edilen 6 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin kullandığı metruk binada molotofkokteyllerin ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, “28.06.2020 günü saat:22.25 sıralarında Ak Parti Bismil İlçe Başkanlığı binasına molotof kokteyli atılması ve binanın dış yüzeyinin zarar görmesi üzerine olayın faili ya da faillerinin tespiti için çalışma başlatılmıştır. Yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda, olayı bizzat gerçekleştirenler ile onlara yardım eden ve birlikte hareket ettikleri tespit edilen toplam 6 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheliler tarafından kullanılan metruk bir binada yapılan aramada ise kullanıma hazır durumda 8 adet molotof kokteyli ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili tahkikat Bismil Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde devam etmektedir.” Denildi. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-