İki çocuğunun acısını yaşayan annenin evlat nöbeti devam ediyor
Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldıkları için HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin 298 günü geride kaldı.
İki çocuğunun acısını yaşayan annenin evlat nöbeti devam ediyor

Özellikle "Çözüm Süreci" olarak adlandırılan dönemde, HDP il ve ilçe teşkilatları tarafından kandırılarak dağa kaçırdıkları gerekçesiyle bir araya gelen 139 ailenin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbeti devam ediyor.

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinden oğlu Rojhat Çiftçi için evlat nöbetine katılan Necibe Çiftçi, sürdürdükleri mücadeleye değinerek, "Aylardır bu çadırın altında mücadele ediyoruz. Ne hastalığı ne kışı ve ne de yazı biliyoruz. Burada yüzlerce yıl da geçse bu çadır altında mücadeleme devam edeceğim. PKK ve HDP'den çocuğumu istiyorum. Bir çocuğumu şehit ettiler, diğerini de dağa kaçırdılar. Kaçırdıkları çocuğumu geri getirip bana teslim etsinler. Onlar çocuğumu vermeden burayı terk etmeyeceğim." dedi.

Evladına seslenen Çiftçi, "Buradan çocuğuma sesleniyorum: 'Oğlum! Senin kardeşini PKK öldürdü. Sana her ne söylemişlerse tümü yalandır. Sana, kardeşini devletin öldürdüğünü söylüyorlar. Kardeşini gözümün önünde, gece yarısı PKK gelip kapılarımızı kırarak kardeşini dışarı çıkardılar. Götürdükleri ahırda ellerini bağlayarak infaz ettiler. Oğlum! Buraya gelip kardeşinin yetimlerine bakman, dağ başından daha iyidir. Oralar insan yeri değildir." ifadelerini kullandı.

PKK'nin elinden bir şekilde kurtularak teslim olan gençlerin durumunu anımsatan Çiftçi, geri dönmesi konusunda, "Oğlum! Bak şimdiye kadar 13 kişi teslim oldu. Devlet bunlara ceza vermiyor, evlerinde oturuyorlar. Ne olursun geri dön." diye seslendi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-