Diyarbakırlılar: Tur otobüsünde çalınan şarkılar Ramazan ayının ruhuna uygun değil
Sokağa çıkma yasağında vatandaşların motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla anons otobüsü aracılığıyla çalınan müziklerin Ramazan ayına ruhuna uygun olmadığını belirten Diyarbakırlılar, durumun düzeltilmesini istedi.
Diyarbakırlılar: Tur otobüsünde çalınan şarkılar Ramazan ayının ruhuna uygun değil

İçişleri Bakanlığı tarafından Covid-19 önlemleri kapsamında 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik genelge yayınlandı. Söz konusu sokağa çıkma kısıtlamasında muafiyet dışındakilerin evlerindeki zamanlarını iyi geçirmeleri ve bireylerin edilmesi amacıyla bazı yerel yönetimler farklı çalışma başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, daha önce 30 Büyükşehir ve zonguldak ilinde sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulandığı süreçlerde şehrin farklı noktalarında etkinlikler düzenlemişti.

Yapılan sosyal çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren Diyarbakırlılar, organizatörlerin çalıdırılacak müziklerde içinde bulunduğumuz mübarek ayların maneviyatını da düşünmeleri gerektiğini ve şu ana kadar maalesef bu yönde herhangi bir çalışma ile karşılaşmadıklarını ifade ettiler.

Halkın inanç kültüründen uzak, manevi atmosferin dışında müziklere yer verildiğine dikkat çeken vatandaşlar, çalınan müziklerin Ramazan ayının manevi ruhuna uymadığını, Belediye yetkililerinin toplumun bu yöndeki hassasiyetlerini de göz önünde bulundurmaları gerektiğine vurgu yaptılar.

 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-