Van’da cenazeye katılanlardan dolayı bir mahalle daha karantinaya alındı
Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesi’nde hayatını kaybeden akrabalarının cenaze defin işlemlerine katılan 3 kişiden dolayı Gürpınar ilçesi Taşdöndüren Mahallesi karantinaya alındığı bildirildi.
Van’da cenazeye katılanlardan dolayı bir mahalle daha karantinaya alındı

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Edremit ilçesi Eminpaşa Mahallesi’nde ikamet eden ve kalp krizinden vefat eden akrabalarının 09 Mayıs 2020 tarihindeki cenazesinin defin işlemine katılan Erdemir ailesinden 3 kişi ikamet ettikleri Gürpınar ilçesi Taşdöndüren Mahallesi’ne döndü. 17 Mayıs 2020 tarihinde aynı aileden aynı ikamette oturan Erdemir ailesinden bir kişi rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Hastane başvuran şahsın yapılan Coronavirus (Covid-19) testi pozitif çıkınca mahallede sağlık ekipleri tarafından tarama ve testler yapıldı. Bu testlerden de bir kişinin daha Covid-19 testi pozitif çıktı. Bunu üzerine Gürpınar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 40 hane 300 nüfuslu Taşdöndüren Mahallesi’nde karantina kararı alınarak giriş çıkışlar yasaklandı.” denildi.

Ayrıca; 23 Nisan 2020 tarihinden itibaren karantina bölgesi olarak ilan edilen Gürpınar İlçesi Günbaşı Mahallesi'nde tespit edilmiş olan 14 pozitif vakanın, yapılan son testler sonucu negatife döndüğü, şahısların halen izlem ve gözlem altında bulundukları ve tedavilerinin devam ettiği mahallede, 18 Mayıs 2020‘de karantinanın sonlandırılması için sağlık ekipleri tarafından yapılan muayene ve tetkikte Turgut ailesinden 4 kişinin Covid-19 testi pozitif çıkması üzerine, Günbaşı Mahallesi’nde karantina uygulamasının uzatıldığı belirtildi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-