HDP önündeki evlat nöbeti virüs tehlikesine rağmen devam ediyor
Her sabah bir umutla uyanıp HDP Diyarbakır İl Binası önüne gelen aileler, çocuklarından gelecek hayırlı bir haberi bekliyor.
HDP önündeki evlat nöbeti virüs tehlikesine rağmen devam ediyor

Çeşitli tarihlerde çocukları HDP/PKK tarafından kandırılarak dağa kaçırılan gözü yaşlı aileler, Coronavirus'e rağmen eylemlerine devam ediyor.

Merkez Bağlar ilçesinde bulunan HDP Diyarbakır İl Binasının önünde evlat nöbeti tutan aileler, zaman zaman partililerin hakaret ve tehditlerine maruz kalmalarına rağmen, kararlı tutumlarını değiştirmiyor. Acılı aileler, tek amaçlarının çocuklarının geri gönderilmesi olduğunu belirtiyor.

"Coronavirus'ten dolayı kronik hastalığı olan arkadaşlarımızı eve gönderdik"

İstanbul'da yaşayan Şevket Bingöl, 2014'te Arnavutköy'de "Bana iş buldular, işe gidiyorum." diyerek evden çıkıp dönmeyen oğlu Tuncay Bingöl (19) için eylemini sürdürdüğünü belirtti.

Bingöl, "Ben 207 gündür buradayım. 207 sene de geçse ben burada kalmaya devam edeceğim. Coronavirus'ten dolayı kronik hastalığı olan arkadaşlarımızı eve gönderdik. Arkadaşlarımız eve gitti ama çocuklarının fotoğraflarını burada bıraktılar. Kimse bizim buradan gideceğimizi zan ederek umutlanmasın. 40 yıldır Coronavirus gibi olan HDP'liler içimizdedir. Biz buraya ölümü göze alarak geldik." dedi.

Çocuğuna çağrıda bulunan baba Bingöl, "Nerede isen kaç ve teslim ol! Sen gelirsen kimse sana ceza vermeyecek. Sen gelene kadar burada bekleyeceğim." ifadelerini kullandı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-