HDP İl Binası önündeki evlat nöbetine 2 aile daha katıldı
Evlat nöbeti tutan acılı ailelerin umutlu bekleyişi, 196'ncı gününe girerken eyleme katılan aile sayısı 113'e yükseldi.
HDP İl Binası önündeki evlat nöbetine 2 aile daha katıldı

Çocukları HDP tarafından dağa gönderildiği gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Binası önünde 3 Eylül 2019 tarihinde başlayan evlat nöbeti, yeni ailelerin katılımıyla sürüyor.

Hakkâri'den 2015 yılında kaçırılan oğlu İlhan (19) için evlat nöbetine katıldığını belirten anne Zeynep Akdoğan, oğlunun kaçırılışı ve sonrasındaki gelişmeleri anlattı.

Anne Akdoğan, "Oğlum başka bir şehirde lise son sınıf öğrencisiydi. Yazın okul tatil olduğunda eve geldi. Bize arkadaşlarıyla pikniğe gideceğini söyledi. Pikniğe gittikten sonra eve gelmedi. Sonradan kaçırıldığını öğrendik. Kaçırıldıktan birkaç gün sonra PKK'liler bize 'Oğlunu dağa biz götürmüşüz.' dediler. Ondan sonra hiçbir haber alamadım. Yaşıyor mu, ölmüş mü bilmiyorum. Ben oğlumun gelmesini istiyorum. Gel annenin yanına ne olursun. Seni çok özlemişim." dedi.

11 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Savaş için oturma kararı aldığını söyleyen anne Piroze Yiğit, Hakkâri'den geldiğini ve oğlunu almadan gitmeyeceğini söyledi.

Anne Yiğit, "Bizim maddi durumumuz iyi olmadığı için oğlum çobanlık yapıyordu. Oğlum 15 yaşındaydı, küçük bir çocuktu. PKK'liler çocuksu aklını karıştırarak onu dağa kaçırdılar. 11 yıldır onun hasretiyle yanıyorum. Ben çocuğumu istiyorum. Gözüm hep onun yolundadır. Oğlum sesimi duyuyorsan PKK'den kaç gel. Sen gelinceye kadar eylemimi sürdüreceğim." ifadelerini kullandı.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-