Evi yanan yetim aile yardım eli bekliyor
Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Fiskaya Mahallesinde henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu evi kullanılamaz hale gelen yetim aile, yardımseverlerin desteğini bekliyor.
Evi yanan yetim aile yardım eli bekliyor

5 yıl önce eşinin vefat etmesinden sonra 7 yetim çocuğuyla yalnız kalan Akise Kaya, yaklaşık bir hafta önce çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelirken, çevredekilerin yardımıyla canlarını ancak kurtarabildiler.

Çıkan yangından dolayı oluşan sıkıntıları aktaran Kaya, "7 çocuğum var ve şu zamana kadar Yetimler Vakfından yardım alıyordum. Bir hafta önce evim yandı. Dumandan etkilenen 3 çocuğum rahatsızlandı ve yaklaşık 3 gün hastanede yatırdık. Çok şükür şu an durumları iyi. Sadece canımızı kurtarabildik." dedi.

Evinin kullanılamaz duruma geldiğinden dolayı annesinin evine sığınmak mecburiyetinde kaldığını ifade eden Kaya, "Evimde kullanılabilecek tek bir şey kalmadı. Ondan dolayı şimdilik annemin evinde kalıyorum. Şu anda bize uzanacak yardım elini bekliyoruz. Yardım eden olursa seviniriz." ifadelerini kullandı. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-