Diyarbakır'da çocuklar 4 yıl sonra yağan karın tadını çıkardı
​Akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı kısa sürede kenti beyaza bürürken soğuğa aldırmayan çocuklar sokaklarda karın keyfini çıkardı.
Diyarbakır'da çocuklar 4 yıl sonra yağan karın tadını çıkardı

Diyarbakır merkezde kar kalınlığı 10, ilçelerde ise 30 santimetreye ulaştı. Diyarbakır'da kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıkları da hissedilir derecede düştü. Soğuğa aldırmayan çocuklar ise sokaklarda karın keyfini çıkardı.

Karın yağmasını çok özlediğini belirten Emircan Altınlar, "Uzun zaman oldu kar yağmıyor. Karın yağmasını çok özledik. Şu an herkes eğleniyor, çok güzel görüntüler ortaya çıkıyor. Kar yağdıktan sonra fırsatını bulup evden dışarı kaçtık." dedi.

"Kardeşlerimle birlikte bu anın tadını çıkarıyoruz"

Uzun süredir Diyarbakır'a kar yağmadığını söyleyen Medeni Çetinkaya, "4 yıldır Diyarbakır'da kar yağmıyor. Karın yağdığını görünce kardeşlerimin elini tutup kaymaya geldik. Kardeşlerimle birlikte bu anın tadını çıkarıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kar hasretinden yanıp tutuşuyorduk"

Karın yağmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Hamza Beyazit, "4 yıldır Diyarbakır'a kar yağmıyor, biz çocuklar kar hasretinden yanıp tutuşuyorduk. Kar yağdığından beri kartopu oynuyoruz. Çok mutluyuz, çok sevinçliyiz." şeklinde konuştu.

Öte yandan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Diyarbakır, Batman, Siirt, Şanlıurfa, Mardin ve Şırnak için yoğun kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bölgemizde gerçekleşen kar yağışının Perşembe (13.02.2020) akşam saatlerine kadar Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin ve Batman illeri ile çevresinde kuvvetli (10- 20 cm); Şırnak, Siirt illeri ve çevresinde ise yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." 

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-