Evlat nöbetine bir aile daha katıldı
HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki evlat nöbetine katılımlar devam ediyor. 3 Eylül'de 3 kişiyle başlatılan oturma eylemine bugün bir ailenin katılmasıyla birlikte, eylemin 162'inci gününde aile sayısı 84'e çıktı.
Evlat nöbetine bir aile daha katıldı

Şırnak Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit köyünde ikamet eden Emin Yıldız, 2014 yılında kaçırılan 13 yaşındaki oğlu Ercan Yıldız için HDP Diyarbakır İl binasının önünde oturma eylemine katıldı.

HDP'liler tarafından oğlunun kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Emin Yıldız, "Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit köyünden buraya geldim. Buraya gelmemin amacı, dağa kaçırılan oğlumun geri gelmesidir. Oğlumun ismi Ercan Yıldız'dır. Oğlum, dağa HDP'liler tarafından 2014 yılında kaçırıldı. Kaçırılırken Henüz 13 yaşındaydı. Benim oğlumu HDP'liler, 2014 seçiminde oy vermediğimiz için kaçırdı. 4 kişi ile beraber oğlumun aklına girerek dağa götürdüler. Kaçırıldığı gün oğlumun okulda olduğunu zan ediyordum. Oğlum sabah evden 'Okula gidiyorum.' diye çıktı ve o günden bu yana haber alamadık artık." ifadelerini kullandı.

Oğluna seslenen baba Emin Yıldız, "Buradan oğluma sesleniyorum: Neredesin oğlum? Neredeysen gel artık. Seni çok özledik. Bir an önce evine kavuş. Gel teslim ol. Annen ve kardeşlerin seni çok özledi. Her gün annen ve kardeşlerin senin için ağlıyor." dedi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-