Hizmetli olduğu Kur'an Kursunda hafız oldu
Çelebi Eser Bölge Yatılı Kur’an Kursunda hizmetli olarak görev yapan Recep Çınar, hafızlık çalışmalarını tamamlayarak hafız oldu.
Hizmetli olduğu Kur'an Kursunda hafız oldu

Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak görev yapan Recep Çınar, hafızlık çalışmalarını mesai saatlerinin dışında tamamlayarak hafız oldu.

Daha önce din grevlisi olarak görev yapan Çınar, hafız olmak için Çelebi Eser Bölge Yatılı Kur’an Kursuna hizmetli olarak tayin oldu. Hizmetli görevini yapan Çınar, aynı zamanda hafızlık dersi yaparak 18 ayda hafız oldu.

Hafızlık sürecini anlatan Çınar, mesaisi bitmesine rağmen saat 22.00’ye kadar ders çalıştığını belirtti.

Görevini aksatmadan çalışmalarına devam eden Çınar, “Daha önce İmam-Hatip olan kadromu, hafız olmak için Kuran kursunda hizmetli olarak almaya karar verdim. Böylece, görevimin yanında hafızlık yapmayı düşündüm. Bir yandan görevimi aksatmamaya çalışıyor diğer yandan da Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeye çalışıyordum. Hafızlık Tespit Sınavına girerek belge almayı hak eden arkadaşlarımın sertifikalarının ön yüzün de Peygamber Efendimizin ‘Hafız olup Kur’an-ı okuyan kişi şerefli meleklerle beraberdir" buyurdukları Hadisi Şeriften çok etkileniyordum ve kendi kendime ‘Yüce Allah’ın bana hafız olmayı nasip etmesi için çaba sarf edeceğim’ diyordum.” İfadelerini kullandı.

Hafız olmasında ailesinin büyük emekleri olduğunu dile getiren Çınar, “Mesaim saat 17.00’da bitiyorken ben gece22.00’a kadar eve gitmiyor ders çalışıyordum. Bana emekleri olan Kur’an Kursu Öğreticisi Süleyman Almaz hocama, Bağlar İlçe Müftümüz Hasan Yardak hocamıza ve aileme Allah razı olsun diyorum. Binlerce şükürler olsun ki Allah bana hafız olmayı nasip etti.” Dedi.

Hafız Recep Çınar İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve İlçe Müftüsü Hasan Yardak tarafından tebrik edildi. (DİYANET HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-