Diyarbakır'da tarihi eser operasyonu: 10 gözaltı
Diyarbakır Valiliği, tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda Roma dönemine bir heykelin ele geçirildiğini ve 10 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Diyarbakır'da tarihi eser operasyonu: 10 gözaltı

Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, Erikyazı muhtarı C.E.'nin, elinde bulundurduğu ve Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen bir heykeli satmak için müşteri aradığı yönünde bilgi elde edildiği belirtildi.  

Açıklamada, "Alınan bilgiye istinaden, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde belirlenen yerde yapılan operasyonda; satıcı C.E. isimli şahıs ile suç ortakları O.E., A.E., S.T., Y.T., H.T., H.D., H.G., R.B. ve K.T. isimli şahıslar, tarihi eseri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır." denildi.

Ele geçirilen tarihi eserin niteliğine ilişkin bilginin paylaşıldığı açıklamada, "C.E. isimli şahsın üzerinde yapılan aramada; siyah renk örtüye sarılı vaziyette, 10 santimetre çapında ve 51 santimetre uzunluğunda, Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen, bir elinde kılıç ve diğer elinde meşale bulunan savaşçı figürlü bronz heykel ele geçirilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Olayla ilgili olarak, ele geçirilen tarihi eserin Müze Müdürlüğüne teslim edildiği, olayla ilgili gözaltına alınan 10 şüphelinin işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-