Lice'de yarım ton esrar ele geçirildi
2020 yılında PKK'ye yönelik gerçekleştirilen ilk operasyonda 515 kilogram esrar ele geçirildi.
Lice'de yarım ton esrar ele geçirildi

Diyarbakır'da ele geçirilen 515 kilogram esrar ve mühimmat, 2020'nin PKK'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonu olarak kayıtlara geçti.

Konuya ilişkin Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, PKK ile yasadışı uyuşturucu üretimi yapanlara yönelik Lice İlçesi güneyinde kalan dağlık ve kırsal alanda gerçekleştirilen operasyonun tamamlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Söz konusu operasyonda; arazide çalılar ve kayalıklar arasına gizlenmiş çuvallar, poşetler ve jelikan bidonlar içerisinde, 515 kilogram esrar ele geçirilmiş, bahse konu esrar muhafaza altına alınmıştır. BTÖ mensuplarınca kullanılan 2 adet kış sığınağı ve bir adet avcı boy çukuru tespit edilmeyi müteakip tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilmiştir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Gerçekleştirilen temas ve adli arama neticesinde, bahse konu sığınak, ağaçlık, kayalık, taşlık alan ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içerisinde; 3'er adet el bombası ve AK-47 Kalaşnikof Piyade Tüfeği şarjörü, birer adet anti tank roketatar mühimmatı, silah üstü termal gece görüş dürbünü, mayın/EYP düzeneğinde kullanılan çalar saat, 16 adet terörist kıyafeti, 86 adet el yapımı el bombası muhafaza kabı ve çok sayıda yaşam ile giyim malzemesi ele geçirilmiş, ele geçen delil niteliğine haiz olan malzemelere el konulmuş, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir." ifadelerine yer verildi. 

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-