Van'da 2 PKK'li teslim oldu
Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda ikna edilen iki PKK'li teslim oldu.
Van'da 2 PKK'li teslim oldu

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PKK'nin kırsal alanında faaliyet yürüten örgüt elemanlarına yönelik yapılan geri getirme/ikna çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, "Müdürlüğümüz Terörle Mücadele Müdürlüğü görevlilerimizce, Soreş kod A.K. isimli örgüt mensubuyla Facebook adlı sosyal medya paylaşım sitesi üzerinden irtibat kurulmuş. Yapılan ikna çalışmaları sonucu teslim olmaya ikna edilmiş ve yanında bulunan Dijuwar kod M.K. isimli örgüt mensubunun da ikna edilmesiyle 26 Kasım 2019 günü Şırnak Habur Sınır Kapısında görevlilerimize teçhizatsız olarak teslim olmuşlardır." denildi.


Van’a getirilen 2 örgüt mensubu, Van Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünde aileleriyle buluştu. Çocuklarına kavuştukları için mutlu olduklarını belirten aileler, yetkililere teşekkür etti.

M.K. isimli örgüt elemanını anne ve babası, "Her gün ağlayan anne babalar olarak bugün güldük. Herkes gelsin. Evimizde düğün şenlik var. 5 senedir her gün ağlıyorum. Çok mutluyum. İnşallah benim gibi ne kadar anne var, onlar da mutlu olurlar inşallah. Onların da çocukları dönüp gelirler. Onlar da kavuşurlar. Rabbimden tek dileğim, onlar da kavuşsunlar. Onların da gözyaşları dinsin. Ben 5 senedir gözyaşı döküyorum." dediler. 

Kategori: Asayiş
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-