Yeniköy Mezarlığı çevresindeki hayvan kesim noktası kaldırıldı
​Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Yeniköy Mezarlığı çevresindeki hayvan satışı ve kesim yeri mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine kaldırıldı.
Yeniköy Mezarlığı çevresindeki hayvan kesim noktası kaldırıldı

Merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesinde bulunan Yeniköy Mezarlığı çevresindeki kaçak hayvan satış ve kesim yerinin oluşturduğu görüntü kirliliği çevreye verdiği rahatsızlık nedeniyle vatandaşların şikâyetleri üzerine Bağlar Belediyesi tarafından temizlendi.

Belediye ekipleri tarafından temizlenen alanda benzer görüntülerin oluşmaması için tedbir alınırken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, söz konusu bölgeyi vatandaşların yararına olacak bir yaşam alanına dönüştürmeyi planladıklarını söyledi.

Çalışma, Bağlar Belediyesi’nin ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi, Bağlar Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin koordineli mücadelesiyle gerçekleştirildi. Belediyenin zabıta ekipleri, titiz bir çalışma ile kaçak hayvan satışı ve kesimi yapılan noktaları kaldırdı, ardından bölgeye gelen iş makinaları çevreye rahatsızlık vererek görüntü kirliliği oluşturan yapıları temizledi.

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-