Dicle Nehrini kirleten çiftlik sahibi hakkında işlem yapıldı
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde Dicle Nehrini kirleten çiftlik sahibi hakkında işlem yapıldı.
Dicle Nehrini kirleten çiftlik sahibi hakkında işlem yapıldı

Diyarbakır Valiliği Bismil ilçesinde Dicle Nehrini kirleten çiftlik sahibi hakkında işlem yapıldığını duyurdu.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Bismil ilçesi Ambar mahallesinde bulunan Dicle Nehrine hayvan pisliği atılarak nehrin kirletildiği duyumu üzerine devriye yapıldığı belirtildi.

Devam eden çalışmalarda Cumartesi günü icra edilen devriye esnasında bir şahsın kullanmış olduğu traktör ile nehir içerisine kanatlı hayvan ölüsü ve pisliğinin döktüğünün görüldüğü ve müdahale edildiği ifade edildi.

Suriye uyruklu olan şüpheli A.E. isimli şahıs olaya konu olan araç ile birlikte olay yerinde yakalandığı yer verilen valilik açıklamasında, nehir içerisinde yapılan kontrolde, dökülen atıklarda hayvan ölülerinin ve hayvan pisliklerinin görüldüğü, suyun içerisinde 4 metrekare çapında bir yer kapladığı, atıkların bulunduğu yeri tamamen kirlettiği, etrafa kötü bir koku yaydığı tespit edildiği belirtildi.

Açıklamanın sonunda bahse konu olay ile ilgili olarak, tavuk çiftliği sahibi F.S. ve atığı döken A.E. hakkında 2872 sayılı Çevre Kanununa Muhalefet ve 4817 sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanuna Muhalefet suçlarından yasal işlem başlatıldığına yer verildi. (AMED HABER)
Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-