HDP: CHP'ye oy verdik pişman değiliz
Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde HDP ile ittifak yapan CHP, böyle bir yakınlaşmanın olmadığını savunuyordu. HDP Genel Başkanı Sezai Temelli, "CHP'ye oy verdik pişman değiliz." diyerek, CHP'yi bir kez daha yalanladı.
HDP: CHP'ye oy verdik pişman değiliz

HDP Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin CHP ile arasındaki ilişkiye dair açıklamalarda bulundu.

PKK/YPG'ye karşı düzenlenen "Barış Pınarı Harekatı"na CHP'nin destek verdiğini belirten Temelli, bu konuda CHP'yi eleştirdiklerini ifade etti.

Temelli, "Eleştirdik, eleştirmeye devam ediyoruz. Fakat asla, '31 Mart'ta ve 23 Haziran'da size oy verdik, bunun bir diyeti var, karşılığını istiyoruz.' gibi bir anlayışımız yok. Biz, 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerini kendi stratejimize uygun değerlendirdik. Türkiye'nin demokratikleşmesi için AKP-MHP ittifakının geriletilmesi gerekiyor, dedik. 31 Mart yerel seçimlerinden başlayarak demokratikleşme siyasetini hayata geçirmeyi önümüze hedef olarak koyduk ve AKP-MHP ittifakını ciddi anlamda gerilettik. Hatta hem muhalefet hem toplumsal muhalefet bu süreci sağlıklı bir şekilde sürdürebilseydi belki de bu yaşadıklarımızı yaşamazdık. Eleştirimiz bu yönde, ama CHP ısrarla belli alışkanlıklarını sürdürüyor. Hele ki tezkere gibi konularda 'içimiz yana yana' diyorlar. Siyasetin kabul etmeyeceği bir anlayışla hareket ediyorlar. Ama biz asla bir diyet peşinde değiliz." diye konuştu. 

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-