Çevre ve Şehircilik Bakanında Bağlar Belediyesinin projelerine destek
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bağlar Belediyesi’ne ait yeşil kuşak alanının millet bahçesine dönüştürülmesi projesine onay verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanında Bağlar Belediyesinin projelerine destek

AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale ve Çermik Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu’nu makamında kabul ederek Diyarbakır’da yapılacak hizmetlerle  ilgili görüşme gerçekleştiren Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bağlar’da yapılacak projelere tam destek verdi.

Eski Bağlar bölgesinde planlanan kentsel dönüşümün hızlandırılması talimatını veren Bakan Kurum, belediyeye alınacak temizlik araç ve gereçleri için destek sağladı.

Milletvekilleriyle birlikte ziyaret ettiği Bakan Kurum’un Diyarbakır ve Bağlar’a yapılması planlanan hizmetlerle ilgili önemli müjdeler verdiğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, millet bahçesi, kentsel dönüşüm ve çevre konularında önemli ilerlemeler sağlandığını dile getirdi.

 Beyoğlu, “Sayın bakanımızdan belediyemiz bünyesinde yer alan yeşil kuşak alanımızın millet bahçesine dönüştürülmesi ve eski Bağlar bölgesinde hayata geçirilmesi planlanan kentsel dönüşümün hızlandırılması sözünü aldık. Yine bakan beyin desteğiyle belediyemiz bünyesine yeni temizlik araç ve gereçleri alınacak. Bağlar’ın inşasına, kalkınmasına, gelişmesine ve temiz bir alan haline gelmesine büyük katkı sunacak adımlar atıldı. Bundan dolayı hem heyecanlıyız, hem de mutluyuz. Bu konuda rol modelimiz olan sayın cumhurbaşkanımızın öncülüğünde hem gönül hem de hizmet belediyeciliği yaparak ilgili bakanlıklarımızın ve devletimizin ilgili kurumlarının desteğiyle kentimizi layık olduğu hizmetlere kavuşturacağız. Hepsi ile tam uyum içinde çalışıyoruz. Yeni hizmetlerimiz şimdiden Diyarbakır’ımıza ve Bağlar’ımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. (AMED HABER)

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-