Üniversite öğrencilerine bağımlılık dersi
Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği tarafından, Dicle Üniversitesi’nde bağımlılık konulu seminer verildi.
Üniversite öğrencilerine bağımlılık dersi

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği tarafından Dicle Üniversitesi öğrencilerine yönelik bağımlılık temalı seminer gerçekleştirildi.

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi’nde bağımlılıkla mücadele dersi kapsamında Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Başkanı Yahya Öger tarafından öğrencilere sunum yapıldı.

Dicle Üniversitesinde bağımlılıklarla mücadele dersinin verilmesinin önemine vurgu yapan Öger, Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimleri hocalarının böyle bir çalışmayı başlatmasından dolayı kendilerine teşekkür etti. Bağımlılığın sebep ve sonuçlarını anlatarak, bağımlılıkla mücadelenin önemine değindi.

Öger, diğer üniversitelerde de bu derslerin verilmesi gerektiğini belirterek, Yüksek Lisans ve Doktora alanında da çalışmaların yaygınlaşması gerektiğini ifade etti.

Yapılan sunumdan dolayı memnuniyetini dile getiren Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi hocalarından Dr. Özcan EKiCi, amaçlarının yarının öğretmen adaylarına bağımlılık ve bağımlılık ile mücadeleyi anlatarak öğrencilerde farkındalık oluşturma ve bilinçli bireylerin yetişmesini sağlamak olduğunu söyledi. 

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-