Ceylanpınar hayalet şehre döndü
​PKK-YPG-PYD tarafından rastgele atılan havan topu, roketatar ve mühimmatlar nedeniyle Ceylanpınar'daki vatandaşlar, ilçeyi terk etmek zorunda kaldı.
Ceylanpınar hayalet şehre döndü

Türkiye tarafından Fıratın doğusunda başlatılan “Barış Pınarı Harekatı”ndan dolayı Ceylanpınar karşısında bulunan Rasulayn’daki PKK-YPG-PYD, ilçeye rastgele mühimmat atıyor.

PKK-YPG tarafından atılan havan topu ve roketatar mermilerinden dolayı 11 yaşındaki Elif Terim ve 11 yaşındaki Mazlum Güneş hayatını kaybetmiş çok sayıda vatandaşta yaralanmıştı.

Rastgele atılan havan topu, roketatar ve mühimmatlar nedeniyle Ceylanpınarlılar, en yakın akrabalarının yanına gitmek zorunda kaldı. İlçe merkezini terk eden vatandaşların ardından şehir adeta hayalet şehre dönüştü.  

Ceylanpınar’da roket ve havan mermilerinin hedefi olan halk, ilçeyi terk ederek Viranşehir, Şanlıurfa ve Kızıltepe ilçelerine gitmek zorunda kaldı.

Ceylanpınar şehir merkezinde ise birkaç dükkân dışında bütün dükkânların kapalı olduğu gözlendi.

Rasulayn kontrol altına alındı

Milli Savunma Bakanlığı, twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat’ın doğusundaki Rasulayn meskun mahali kontrol altına alındı.
Rasulayn şehir merkezinin ele geçirildiği açıklamasına rağmen, şehrin kırsalında çatışmaların yer yer devam ettiği ve şehir merkezinde dumanların yükseldiği görüldü.

Polis gazetecileri şehir merkezine almadı

Ceylanpınar girişindeki polis noktasında ilçeye giren araçları durduran polis, güvenlik gerekçesiyle basın mensuplarını şehir merkezine alınmadı.

Öte yandan ilçede yaşanan hırsızlık vakalarının artması nedeniyle ilçeye girişlere kısıtlama getirildi. Nüfusu Ceylanpınar'a kayıtlı olmayan kişilerin ilçeye alınmadığı belirtildi. 

Kategori: Genel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-